A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Język:

Szanowni Państwo,

W pierwszym etapie projektu POPC2, realizowanego przez nas z dofinansowaniem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, skupiliśmy się na podłączeniu do sieci światłowodowej szkół, wskazanych przez Ministerstwo Cyfryzacji. Zbudowana infrastruktura do szkół zostanie wykorzystana przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE) do świadczenia usług bezpłatnego i bezpiecznego dostępu do Internetu
o przepustowości co najmniej 100/100 Mb/s. Operatorem OSE jest NASK - Państwowy Instytut Badawczy, który zwróci się do każdej ze szkół z zaproszeniem do korzystania z usług.

W kolejnej fazie projektu priorytetem jest doprowadzenie sieci do gospodarstw domowych. Prace będą realizowane sukcesywnie a ich zakończenie planowane jest w przed końcem września 2020 r.  W chwili obecnej rozpoczęły się prace nad dokumentacją techniczną. Pierwsze podłączenia planowane są już w 2019r. Na tym etapie ważnym elementem będzie stała komunikacja adresowana do mieszkańców miejscowości objętych zasięgiem inwestycji. Zgodnie z założeniami, które legły u podstaw powołania Małopolskiej Unii Światłowodowej, której członkiem jest reprezentowana przez Państwa Gmina, liczymy na współpracę z Państwem.

Proponujemy, aby na stronie internetowej Gminy pojawił się baner z oznaczeniami, który umożliwi przekierowanie na stronę www zawierającą informacje o zakresie projektu. Działanie takie jest zgodne z oczekiwaniami CPPC - Instytucji Pośredniczącej, która zobowiązuje nas do umieszczenia informacji na stronie internetowej każdej gminy, na terenie której są prowadzone inwestycje - w celu skutecznego promowania cyfryzacji.

Wskazany link umożliwi Państwu samodzielne pobranie banera oraz informacji do podlinkowania: https://uniaswiatlowodowa.pl/lista

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszany do kontaktu: malopolskaunia@orange.com

 

Pozdrawiamy

Zespół Orange

Zapisz się na nasz newsletter:
Urząd Gminy w Uściu Gorlickim
38-315 Uście Gorlickie 80
woj. małopolskie
tel./fax 018-3516041

e-mail: gmina@usciegorlickie.pl
http://www.usciegorlickie.pl/
Urząd czynny:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Konta Urzędu Gminy do wpłat:
wpłaty podatków, opłaty skarbowej, czynszów
52 8797 1039 0030 0300 1515 0002
wadia
68 8797 1039 0030 0300 1515 0005