A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Język:

Od 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny jest dostępna w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) i elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych).

 

Osoby ubiegające się o Kartę składają jeden wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny, na którym zaznaczają czy ubiegają się o Kartę tradycyjną czy elektroniczną na urządzeniach mobilnych ( smartfonach, tabletach) - czy na obie.

 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek i profitów dla rodzin wielodzietnych. 

 

Przysługuje niezależnie od dochodu rodzinom z przynajmniej trójką dzieci. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju

 

Do korzystania z programu uprawnieni są członkowie rodziny wielodzietnej:

  1. 1.      rodzic (rodzice) - przez którego rozumie się także rodzica (rodziców) zastępczych lub osobę (osoby) prowadzącą rodzinny dom dziecka
  1. małżonek rodzica
  2. dziecko - przez które rozumie się także dziecko, nad którym rodzic sprawuje rodzinną pieczę zastępczą oraz osobę, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135, ze zm.).

Przez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci:

 

  1. 1.      w wieku do ukończenia 18. roku życia
  1. w wieku do ukończenia 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej
  2. bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Prawo do korzystania z programu przysługuje niezależnie od dochodu.

 

Karta jest przyznawana bezpłatnie chyba, że składany jest wniosek o dodatkową formę, należy wtedy ponieść opłatę 9,21 zł (jeśli wystąpiłeś z wnioskiem o przyznanie tradycyjnej Karty Dużej Rodziny do dnia 31 grudnia 2017 r., jesteś zwolniony z tej opłaty jeśli złożysz wniosek o przyznanie karty elektronicznej do 31 grudnia 2019 r.).

Duplikat Karty Dużej Rodziny, wydawany w przypadku zgubienia bądź kradzieży Karty, kosztuje 9,40 zł.

 

Wniosek o przyznanie Karty może złożyć w imieniu członków rodziny wielodzietnej jej członek posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, który oświadczy, że jest umocowany do złożenia wniosku o przyznanie Karty.

 

Składając wniosek o przyznanie Karty okazuje się oryginały lub odpisy dokumentów potwierdzających uprawnienie do przyznania Karty, w szczególności:

  1. w przypadku rodzica oraz małżonka rodzica – dokument potwierdzający tożsamość
  2. w przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia – akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość
  3. w przypadku dzieci w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce
  4. w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności
  5. w przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka postanowienie o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka
  6. w przypadku osób, o których mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej zaświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Składając wniosek o wydanie duplikatu Karty, okazuje się dokument potwierdzający tożsamość lub, w przypadku dziecka w wieku do ukończenia 18. roku życia, odpis aktu urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość.

Osoba posiadająca kartę dużej rodziny jest zobowiązana do niezwłocznego powiadomienia organu, który przyznał kartę o wystąpieniu zmian danych zawartych w karcie oraz zmian mających wpływ na prawo do posiadania karty.

W szczególności o:

  • Zmianie miejsca zamieszkania
  • Przerwaniu nauki przez dziecko w wieku powyżej 18 roku życia
  • Śmierci rodzica
  • Pozbawieniu lub ograniczeniu władzy rodzicielskiej poprzez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej
  • Orzeczeniu sądu o odebraniu dzieci z uwagi na niewłaściwe sprawowanie pieczy zastępczej
  • Unieważnieniu lub rozwiązaniu przez rozwód małżeństwa – w przypadku małżonka który nie jest jednocześnie rodzicem co najmniej trojga dzieci
Parametr Wartość
Parametr pierwszy Wartość pierwsza
Parametr drugi testujący długie wpisy. Parametr drugi testujący długie wpisy. Parametr drugi testujący długie wpisy. Parametr drugi testujący długie wpisy. Wartość druga
Parametr trzeci Wartość trzecia testująca długie wpisy. Wartość trzecia testująca długie wpisy. Wartość trzecia testująca długie wpisy. Wartość trzecia testująca długie wpisy.
Parametr drugi testujący długie wpisy. Parametr drugi testujący długie wpisy. Parametr drugi testujący długie wpisy. Parametr drugi testujący długie wpisy. Wartość trzecia testująca długie wpisy. Wartość trzecia testująca długie wpisy. Wartość trzecia testująca długie wpisy. Wartość trzecia testująca długie wpisy.
Zapisz się na nasz newsletter:
Urząd Gminy w Uściu Gorlickim
38-315 Uście Gorlickie 80
woj. małopolskie
tel./fax 018-3516041

e-mail: gmina@usciegorlickie.pl
http://www.usciegorlickie.pl/
Urząd czynny:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Konta Urzędu Gminy do wpłat:
wpłaty podatków, opłaty skarbowej, czynszów
52 8797 1039 0030 0300 1515 0002
wadia
68 8797 1039 0030 0300 1515 0005