A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
Język:

Inicjatorem historycznego programu AI Schools & Academy, jest pochodzący z miejscowości Hańczowa, 32-letni Jarosław Królewski – Dyrektor Generalny firmy technologicznej Synerise, który w gminie Uście Gorlickie zdobył wstępne wykształcenie na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum. Na terenie ziemi gorlickiej chodził również do I LO im. M. Kromera w Gorlicach.

Zgodnie z założeniami programu, Firma Synerise wraz z partnerami, wśród których znajdują się Bank Pekao SA, Carrefour, CCC, eobuwie.pl, EY, Media Expert, Microsoft, Orange, Oriflame, PZU i Żabka Polska, sfinansuje nauczanie sztucznej inteligencji w 1500 przedszkolach i szkołach powszechnych.

W ubiegły piątek 14 grudnia 2018 r. odbyła się oficjalna inauguracja programu w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kromera w Gorlicach, po czym odbyły się spotkania kuluarowe w 3 placówkach oświatowych, które oprócz I LO są pierwszymi beneficjentami programu.

Wszystkie placówki pochodzą z ziemi gorlickiej, na której urodził się i wychował Jarosław Królewski, CEO Synerise i patron przedsięwzięcia, z czego dwie znajdują się na terenie gminy Uście Gorlickie: Są to:

  • Szkoła Podstawowa w Hańczowej,
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej,
  • Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach
  • I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach.

Żeby była możliwa absorpcja najnowszych technologii, niezbędna jest wielka praca u podstaw i taką właśnie zaczynamy z udziałem wielu ważnych partnerów – mówił podczas spotkania prezes Jarosław Królewski.

Instytucje, które wyrażą chęć uczestnictwa w programie otrzymają dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, kursów online oraz dotację celową na uruchomienie dodatkowych klas. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli z instytucji, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie. Zostaną oni przeszkoleni w kursach online oraz wynagradzani finansowo w cyklu miesięcznym za prowadzone zajęcia.

Program będzie realizowany w formacie Open Data, który pozwoli na transparentną ewaluację finansowania oraz efektów kształcenia. Wybitni uczniowie i nauczyciele zostaną nagrodzeni dodatkowymi stypendiami.

Bardzo dziękujemy Panu Jarosławowi Królewskiemu za bezcenną inicjatywę i ogromną szansę jaką daje dzisiaj naszej młodzieży w zakresie zdobywania wiedzy na najwyższym światowym poziomie.

Rolą nas wszystkich – władz samorządowych, nauczycieli i rodziców, jest zachęcenie młodzieży do uczestnictwa w tym niezwykle ciekawym i ważnym programie, poprzez ukazanie jej nieograniczonych możliwości, które mogą stać się jej udziałem w przyszłości – jeśli tylko zechce. Nie zmarnujmy tej szansy.

Nabór placówek do programu trwa do końca stycznia 2019 r., a szczegóły rekrutacji są już dostępne w internecie.

Informację jak zgłosić szkołę do programu można znaleźć na stronie: https://synerise.com/company/ai-schools-rules

Synerise to spółka technologiczna wykorzystująca dane i sztuczną inteligencję, aby pomóc markom lepiej reagować na potrzeby swoich klientów. Narzędzia, które oferuje, obejmują m.in. automatyzację, business intelligence i personalizację komunikacji, a także zarządzanie polityką cenową w czasie rzeczywistym, niezależnie od skali prowadzonej działalności.

Synerise intensywnie inwestuje we własność intelektualną, rozwój zespołu AI oraz najnowsze technologie. Niedawno firma została wybrana przez EY do udziału w programie Accelerating Entrepreneurs 2018 dla 30 światowych firm technologicznych o największym potencjale wzrostu oraz otrzymała od Microsoft tytuł Partnera Roku na Polskę.

Spółka została założona w 2013 roku w Krakowie przez Jarosława Królewskiego, Miłosza Balusia i Krzysztofa Kochmańskiego. Od tego czasu osiągnęła wycenę 75 mln dolarów i obecnie zatrudnia 140 osób w biurach w Krakowie i Warszawie. W latach 2018/2019 zainwestuje 25 mln dolarów w badania i rozwój produktów opartych na sztucznej inteligencji.

Zapisz się na nasz newsletter:
Urząd Gminy w Uściu Gorlickim
38-315 Uście Gorlickie 80
woj. małopolskie
tel./fax 018-3516041

e-mail: gmina@usciegorlickie.pl
http://www.usciegorlickie.pl/
Urząd czynny:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
Konta Urzędu Gminy do wpłat:
wpłaty podatków, opłaty skarbowej, czynszów
52 8797 1039 0030 0300 1515 0002
wadia
68 8797 1039 0030 0300 1515 0005